Aspirine Tabletten

Aspirine tabletten werken pijnstillend, koortsverlagend en ontstekingsremmend.



* Verplichte velden

Vanaf  0,00
Aantal:

Aspirine Tabletten

Lees voor gebruik de bijsluiter

Dit product is een geneesmiddel. Lees voor gebruik de bijsluiter. Geneesmiddelen mogen helaas niet geretourneerd worden.

De online getoonde tekst en afbeelding dienen uitsluitend ter illustratie. Voor volledige, correcte en actuele productinformatie verwijzen wij u naar de bijsluiter van de fabrikant zoals die bij het product wordt meegeleverd.


Bekijk bijsluiter

Beschrijving

Aspirine tabletten werken pijnstillend, koortsverlagend en ontstekingsremmend. De werkzame stof is acetylsalicylzuur. De 100mg tabletten is geschikt voor kinderen tussen de 3 en 12 jaar. Voor kinderen van 12 jaar en ouder is er de sterkere vorm Aspirine 500mg.

Te gebruiken bij

  • Koorts
  • Pijn

Productvoordelen

  • Snelle werking
  • Effectief
  • Koortsverlagend
  • Pijnstillend

Dosering

Kinderen van 3-6 jaar:

  • 1-2 tabletten van 100mg per keer, maximaal 7-8 tabletten (= 700-800 mg) per 24 uur, verdeeld over 4-6 giften.

Kinderen van 7-9 jaar: 

  • 2 tabletten van 100mg per keer, maximaal 10-12 tabletten (= 1000-1200 mg) per 24 uur, verdeeld over 4-6 giften.

Kinderen van 10-11 jaar: 

  • 3 tabletten van 100mg per keer, maximaal 15 tabletten (= 1500 mg) per 24uur, verdeeld over 4-6 giften.

De tijd tussen twee innames moet bij kinderen minstens 4 uur bedragen. De lagere toedieningsfrequentie is bedoeld voor kinderen in de ondergrens van de desbetreffende leeftijdscategorie. Bij kinderen tot 4 jaar wordt toediening gedurende meer dan 2 dagen ontraden. Wanneer de klachten (koorts en pijn) weer opkomen is herhaalde toediening toegestaan, maar de maximale dosering (kinderen 3-6 jaar: 700-800 mg per dag; kinderen 7-9 jaar: 1000-1200 mg en kinderen 10-11 jaar: 1500 per dag) mag niet worden overschreden.

Volwassenen:   

  • 1 tot 2 tabletten van 500 mg per keer, met een maximum van 8 tabletten per 24 uur, in 4 of meer keren in te nemen.  

Ouderen: 

  • U kunt de dosering zoals bij ‘Volwassenen’ gebruiken, maar u moet extra voorzichtig zijn wanneer u ook andere geneesmiddelen gebruikt.

Kinderen van 12 jaar en ouder:  

  • 1 tablet van 500 mg per keer, met een maximum van 4 tabletten per 24 uur.  Afhankelijk van het weer opkomen van de symptomen (koorts en pijn) is herhaalde toediening toegestaan. Tussen de inname van 2 tabletten moet minimaal 4 uur zitten.

Gebruiksadvies

De tabletten in een ruime hoeveelheid water uiteen laten vallen; goed omroeren en opdrinken. Bij kleine kinderen de tabletten fijngemaakt met vloeistof toedienen, eventueel water laten nadrinken. Indien een snel effect gewenst is, verdient toediening op de nuchtere maag, of tenminste een half uur voor de maaltijd de voorkeur. Wanneer maagklachten optreden, dienen de tabletten tijdens of vlak na de maaltijd te worden ingenomen. Gebruik Aspirine 100mg niet langer dan 14 dagen zonder een arts te raadplegen.

Bijwerkingen

De meest voorkomende bijwerkingen zijn:

  • Maag-darmklachten, zoals zuurbranden, maagpijn, misselijkheid en braken. 

Voor overige bijwerkingen: zie de bijsluiter.

Interacties

  • Methotrexaat (een geneesmiddel bij kanker, ernstige psoriasis en reumatoïde artritis); indien u hier minder dan 15 mg per week van gebruikt (indien u hier meer dan 15 mg per week van gebruikt, mag u Aspirine niet gebruiken) 
  • Selectieve serotonineheropnameremmers (een bepaalde groep van antidepressiva) 
  • Insuline en andere bloedsuikerverlagende middelen zoals sulfonylureumverbindingen 
  • Bloedstolseloplossende middelen 
  • Urinezuurverlagende middelen zoals benzbromaron en probenicide;
  • Digoxine ( middel bij bepaalde hartklachten);
  • Bijnierschorshormonen (uitgezonderd hydrocortison);
  • ACE/remmers (middelen tegen o.a. verhoogde bloeddruk, zoals enalapril, captopril);
  • Valproinezuur (middel bij o.a. epilepsie);

Voor overige interacties: zie de bijsluiter.

Zwangerschap / Borstvoeding

Het gebruik van Aspirine tijdens zwangerschap en borstvoeding alleen in overleg met uw arts.

Contra-indicaties

Gebruik dit middel niet:

  • bij ernstige leverfalen, ernstige nierfalen of ernstige hartfalen
  • bij een bestaande maagdarmbloeding of maagzweer of als u eerder een maagzweer gehad heeft
  • als u ooit na gebruik van NSAID geneesmiddelen een bloeding of perforatie van uw maag of darmen heeft gekregen

Alcoholgebruik bezwaarlijk

Gebruik Aspirine 100 mg en 500 mg niet in combinatie met alcohol, omdat de kans op beschadiging van het maag- en darmslijmvlies kan toenemen en de bloedingstijd langer kan worden.

Samenstelling

Acetylsalicylzuur, cellulosepoeder en maïszetmeel.

Inhoud

20 stuks

Verpakkingsvorm

Doordrukstrip

Meer informatie

Wees voorzichtig of gebruik dit middel niet wanneer:

  • overgevoeligheid voor ibuprofen of een ander bestanddeel van de omhulde tabletten 
  • astma-aanvallen als gevolg van het gebruik van ibuprofen in uw medische voorgeschiedenis of het bekend zijn met overgevoeligheid voor de groep geneesmiddelen waartoe ibuprofen behoort, de zogenaamde NSAIDs
  • wanneer u in de laatste 3 maanden van de zwangerschap bent
  • wanneer u lijdt aan colitis ulcerosa (ontsteking van de dikke darm) 

 

Asprine tabletten zijn beschikbaar in de sterktes 100 mg ( voor 12 jaar en jonger) en 500 mg ( voor 12 jaar en ouder)

Merk

Aspirine

Hoe te bewaren

Aspirine tabletten buiten het bereik en zicht van kinderen houden. Bewaren beneden 25
De online getoonde tekst en afbeelding dienen uitsluitend ter illustratie. Voor volledige, correcte en actuele productinformatie verwijzen wij u naar de bijsluiter van de fabrikant zoals die bij het product wordt meegeleverd.



Trustpilot
Betalen met iDeal Betalen met Visa Betalen met Maestro   Onlinegeschillenbeslechting

Een moment geduld aub...

Toegevoegd aan je winkelmand

Verder winkelen
Naar kassa en afrekenen
Verder winkelen
Naar kassa en afrekenen