PCH Paracetamol 500 mg tabletten

Paracetamol behoort tot de groep geneesmiddelen met een pijnstillende en koortsverlagende werking.



* Verplichte velden

Vanaf  0,00
Aantal:

PCH Paracetamol 500 mg tabletten

Lees voor gebruik de bijsluiter

Dit product is een geneesmiddel. Lees voor gebruik de bijsluiter. Geneesmiddelen mogen helaas niet geretourneerd worden.

De online getoonde tekst en afbeelding dienen uitsluitend ter illustratie. Voor volledige, correcte en actuele productinformatie verwijzen wij u naar de bijsluiter van de fabrikant zoals die bij het product wordt meegeleverd.


Bekijk bijsluiter

Beschrijving

Paracetamol behoort tot de groep geneesmiddelen met een pijnstillende en koortsverlagende werking.

Te gebruiken bij

  • Koorts en pijn bij griep en verkoudheid 
  • Koorts en pijn na vaccinatie
  • Hoofdpijn 
  • Kiespijn
  • Zenuwpijn 
  • Spit 
  • Spierpijn
  • Menstruatiepijn 

Dosering

Als uw arts niet anders voorschrijft is het gebruik als volgt:

  • Volwassen en kinderen vanaf 15 jaar (>55 kg lichaamsgewicht):1-2 tabletten per keer, maximaal 6 tabletten per dag (=24 uur).
  • Kinderen van 12-15 jaar (40-55 kg lichaamsgewicht): 1 tablet per keer, maximaal 4 tot 6 maal per 24 uur.
  • Kinderen van 9-12 jaar (30-40 kg lichaamsgewicht): 1 tablet per keer, maximaal 3 tot 4 tabletten per 24 uur.
  • Kinderen van 6-9 jaar (22-30 kg lichaamsgewicht): ½ tablet per keer, maximaal 4 tot 6 maal per 24 uur.

De tijd tussen twee doseringen dient minimaal 4 uur te bedragen. Wanneer de verschijnselen van koorts en pijn weer opkomen, mag de toediening dus pas na 4 uur worden herhaald. De lagere toedieningsfrequentie is bedoeld voor kinderen in de ondergrens van de desbetreffende leeftijdscategorie.
Het middel is niet geschikt voor kinderen jonger dan 6 jaar.
Niet gebruiken in combinatie met andere paracetamol bevattende producten.
De tablet kan verdeeld worden in gelijke doses.
De effectieve dagelijkse dosis mag niet hoger zijn dan 60 mg/kg/dag (tot 2 g/dag) in de volgende situaties:
- volwassenen die minder dan 50 kg wegen
- milde tot matige leverinsufficiëntie, Syndroom van Gilbert (familiaire niet-
  hemolytische geelzucht)

- uitdroging
- chronische ondervoeding
De tabletten doorslikken met een ruime hoeveelheid water of de tabletten in een ruime hoeveelheid water uiteen laten vallen, goed omroeren en opdrinken.

Bijwerkingen

Allergische reacties zoals huidafwijkingen, huiduitslag, galbulten, koorts komen soms voor. Zelden zijn bloedafwijkingen (bloedarmoede (hemolytische anemie), onverklaarbare bloeduitstortingen (trombocytopenische purpura)) voorgekomen. 
Na langdurig gebruik kan in zeldzame gevallen een zeer ernstige bloedafwijking met plotselinge hoge koorts, heftige keelpijn en zweertjes in de mond voorkomen (agranulocytose). Na zeer langdurig gebruik van hoge doseringen is een enkele maal een nierontsteking (interstitiële nefritis) opgetreden. 
Hoeveelheden van 6 gram paracetamol per dag kunnen uw lever beschadigen. Ook als u langdurig 3-4 gram paracetamol per dag gebruikt is het mogelijk dat uw lever wordt beschadigd.

Interacties

Een wisselwerking wil zeggen dat (genees)middelen bij gelijktijdig gebruik elkaars werking en/of bijwerking beïnvloeden. Een wisselwerking kan optreden bij gelijktijdig gebruik van Paracetamol 500 mg PCH met: 

  • zidovudine (een anti-AIDS middel): bij langdurig gebruik kan een bepaalde bloedafwijking (neutropenie) vaker optreden
  • chlooramfenicol (=antibioticum): de werking van chlooramfenicol kan toenemen
  • alcohol: er kan eerder leverbeschadiging optreden bij een overdosering van paracetamol
  • barbituraten (= slaapmiddel): er kan eerder leverbeschadiging optreden bij een overdosering van paracetamol

Wanneer u zulke geneesmiddelen gebruikt, moet u hiermee rekening houden en advies vragen aan uw arts of apotheker.

Zwangerschap / Borstvoeding

Tijdens de zwangerschap en de periode van borstvoeding alleen gebruiken op advies van de arts.

Contra-indicaties

Neem Paracetamol 500mg niet in:

  • als u overgevoelig bent voor paracetamol of één van de hulpstoffen van de tablet. 

Wees extra voorzichtig met Paracetamol 500mg:

  • als uw lever of nieren niet goed werken
  • als u aan alcohol verslaafd bent. U dient dan extra voorzichtig te zijn met het gebruik van paracetamol. U mag dan niet meer dan 2 gram per dag gebruiken (4 tabletten).

Samenstelling

De werkzame stof in dit middel is paracetamol. De andere stoffen (hulpstoffen) in dit middel zijn povidon (E1201), voorverstijfseld zetmeel, stearinezuur (E570) en natriumzetmeelglycolaat type A.

Inhoud

20, 30 of 50 tabletten

Verpakkingsvorm

doordrukstrips

Merk

Pharmachemie

Sterkte

500 mg
De online getoonde tekst en afbeelding dienen uitsluitend ter illustratie. Voor volledige, correcte en actuele productinformatie verwijzen wij u naar de bijsluiter van de fabrikant zoals die bij het product wordt meegeleverd.



Trustpilot
Betalen met iDeal Betalen met Visa Betalen met Maestro   Onlinegeschillenbeslechting

Een moment geduld aub...

Toegevoegd aan je winkelmand

Verder winkelen
Naar kassa en afrekenen
Verder winkelen
Naar kassa en afrekenen