Healthypharm Paracetamol/Coffeïne 500/50 mg

Paracetamol/Coffeïne 500/50 mg is een geneesmiddel in de vorm van tabletten en heeft een pijnstillende en koortswerende werking.

* Verplichte velden

Vanaf  0,00
Aantal:

Healthypharm Paracetamol/Coffeïne 500/50 mg

Lees voor gebruik de bijsluiter

Dit product is een geneesmiddel. Lees voor gebruik de bijsluiter. Geneesmiddelen mogen helaas niet geretourneerd worden.

De online getoonde tekst en afbeelding dienen uitsluitend ter illustratie. Voor volledige, correcte en actuele productinformatie verwijzen wij u naar de bijsluiter van de fabrikant zoals die bij het product wordt meegeleverd.

Beschrijving

Paracetamol/Coffeïne 500/50 mg is een geneesmiddel in de vorm van tabletten en heeft een pijnstillende en koortswerende werking. Paracetamol/Coffeïne 500/50 mg wordt gebruikt bij koorts en pijn bij griep, verkoudheid en na vaccinatie, hoofdpijn, kiespijn, zenuwpijn, spit, spierpijn en menstruatiepijn.

Te gebruiken bij

  • Koorts
  • Pijn bij griep, verkoudheid en na vaccinatie
  • Hoofdpijn
  • Kiespijn
  • Zenuwpijn
  • Spit
  • Spierpijn
  • Menstruatiepijn

Productvoordelen

  • Pijnstillend
  • Koortsverlagend

Dosering

  • Volwassenen: 1 of 2 tabletten per keer, maximaal 6 tabletten per dag. 
  • Kinderen (12 - 15 jaar; lichaamsgewicht 40 - 55 kg): 1 tablet 

Maximaal aantal tabletten per dag: 

  • Kinderen 40-44 kg: maximaal 4 tabletten per dag 
  • Kinderen 45-49 kg: maximaal 5 tabletten per dag 
  • Kinderen 50-55 kg: maximaal 6 tabletten per dag. 

Tussen de opeenvolgende momenten van inname moet tenminste 4 uur tijdsverschil zitten. Afhankelijk van het opnieuw optreden van verschijnselen kan Paracetamol/Coffeïne 500/50 mg herhaaldelijk worden toegediend.

Gebruiksadvies

De tabletten heel, zonder kauwen innemen met een half glas water.

Bijwerkingen

Zoals alle geneesmiddelen kan Paracetamol/Coffeïne 500/50 mg bijwerkingen veroorzaken, hoewel niet iedereen ze krijgt. In de gebruikelijke doseringen veroorzaken paracetamol en coffeïne weinig bijwerkingen.

  1. Bloed- en lymfestelselaandoeningen: Na langdurig gebruik kan een zeer ernstige bloedafwijking (tekort aan witte bloedlichaampjes, agranulocytose) gepaard gaande met plotseling hoge koorts, heftige keelpijn en zweertjes in de mond voorkomen. Bloeduitstortingen als gevolg van een tekort aan bloedplaatjes (thrombocytopenische purpura) en bloedarmoede als gevolg van een te grote afbraak van het bloed (hemolytische anemie) kunnen optreden. 
  2. Lever- en galaandoeningen: Hoeveelheden van 7,5 gram paracetamol kunnen reeds beschadigingen van de lever geven, grotere hoeveelheden veroorzaken een onomkeerbare afsterving van leverweefsel. Leverbeschadiging na langdurig gebruik van 3 - 4 gram paracetamol per dag is gemeld.
  3. Huid en onderhuidaandoeningen: Overgevoeligheidsreacties als gevolg van het gebruik van paracetamol, voornamelijk huiduitslag, netelroos en koorts, zijn gemeld. 
  4. Nier- en urinewegaandoeningen: Enkele gevallen van een ontsteking van de nieren gepaard gaande met bloed in de urine, koorts en pijn in de flanken (interstitiële nefritis) en afsterving van een deel van het nierweefsel (tubulaire necrose) zijn beschreven na langdurig gebruik van hoge doseringen paracetamol. 

Wanneer één van de bijwerkingen ernstig wordt of in geval er bij u een bijwerking optreedt die niet in de bijsluiter is vermeld, raadpleeg dan uw arts of apotheker.

Interacties

  • Paracetamol kan de uitscheiding van chlooramfenicol (anti-bacterieel middel) uit het lichaam doen afnemen. 
  • Bij gelijktijdig langdurig gebruik van paracetamol en zidovudine (middel tegen HIV/aids) neemt de kans op een tekort aan witte bloedlichaampjes toe. 
  • Bij chronisch alcoholmisbruik en gebruik van stoffen die de leverwerking beïnvloeden, zoals barbituraten (middel tegen vallende ziekte (epilepsie)), kan een overdosering met paracetamol ernstiger verlopen door verhoogde en versnelde vorming van giftige stofwisselingsproducten. 
  • Bij gelijktijdige inname van Paracetamol/Coffeïne 500/50 mg met enzyminducerende middelen dient voorzichtigheid in acht te worden genomen.

Zwangerschap / Borstvoeding

Bij de gebruikelijke doses kan Paracetamol/Coffe

Contra-indicaties

Gebruik Paracetamol/Coffeïne 500/50 mg niet:

  • als u allergisch (overgevoelig) bent voor het werkzame bestanddeel of voor één van de andere bestanddelen van Paracetamol/Coffeïne 500/50 mg.

Wees extra voorzichtig met Paracetamol/Coffeïne 500/50 mg:

  • als u een stoornis in de lever- of nierwerking heeft
  • als u veelvuldig grote hoeveelheden alcohol gebruikt; de dagdosering dient dan de 2 gram niet te overschrijden
  • als u een medische voorgeschiedenis heeft met maagzweren of zweren in de twaalfvingerige darm
  • als u lijdt aan vallende ziekte (epilepsie).
  • Het in één keer innemen van de maximale dagdosis (3 gram) kan de lever zeer ernstig beschadigen; bewusteloosheid treedt daarbij niet op. Toch moet onmiddellijk medische hulp worden ingeroepen. 
  • Langdurig of veelvuldig gebruik van Paracetamol/Coffeïne 500/50 mg wordt ontraden.

Alcoholgebruik bezwaarlijk

Wees voorzichtig met het gebruik van Paracetamol/Coffe

Samenstelling

De werkzame bestanddelen zijn 500 mg paracetamol en 50 mg coffe

Inhoud

20/40 Tabletten

Verpakkingsvorm

Doordrukstrip

Meer informatie

Paracetamol/coffeine 500/50 mg is beschikbaar in een verpakking van 20 en 40 tabletten.

Merk

Healthypharm

Sterkte

500/50 mg

Hoe te bewaren

Bewaar beneden 25 graden en buiten het zicht en bereik van kinderen
De online getoonde tekst en afbeelding dienen uitsluitend ter illustratie. Voor volledige, correcte en actuele productinformatie verwijzen wij u naar de bijsluiter van de fabrikant zoals die bij het product wordt meegeleverd.



Trustpilot
Betalen met iDeal Betalen met Visa Betalen met Maestro   Onlinegeschillenbeslechting

Een moment geduld aub...

Toegevoegd aan je winkelmand

Verder winkelen
Naar kassa en afrekenen
Verder winkelen
Naar kassa en afrekenen