Erectiemiddel verhoogt risico op huidkanker

14 april 2014 - Het gebruik van de erectiepil sildenafil, beter bekend onder de merknaam Viagra, geeft een verhoogd risico op melanoom. Dat blijkt uit onderzoek uitgevoerd door de prestigieuze Harvard Universiteit in Boston.

Uit eerdere onderzoeken is gebleken dat sildenafil de aanmaak van melanine in de huid kan verhogen. Dit is een risicofactor voor de ontwikkeling van melanoom, de meest agressieve vorm van huidkanker. De wetenschappers wilden weten of het gebruik van de erectiepil ook daadwerkelijk een hogere kans op melanoom en andere vormen van huidkanker geeft.

10 jaar onderzoek

Om hun vermoeden te onderzoeken gebruikten ze bestaande gegevens van ruim 25.000 mannen uit de Amerikaanse Health Professionals’ Follow Up Study. In het jaar 2000 was aan de deelnemers gevraagd of ze sildenafil gebruikten om een erectie te krijgen. Vijf procent van hen rapporteerde dat recent te hebben gedaan en zes procent had dat eerder wel eens gedaan. In de tien jaar erna kregen 142 van alle deelnemers melanoom. De melanomen kwamen duidelijk vaker voor bij de gebruikers van sildenafil, maar andere huidkankers, zoals basaalcelcarcinoom en plaveiselcelcarcinoom niet.

Ook andere erectiemiddelen

In het onderzoek zijn andere erectiemiddelen, zoals tadalafil (merknaam Cialis) en vardenafil (merknaam Levitra) niet meegenomen, omdat deze bij het begin van het onderzoek nog niet op de markt waren. Omdat niet uit te sluiten is dat de mannen deze middelen in een later stadium ook hebben gebruikt, hebben ook andere erectiemiddelen mogelijk bijgedragen aan de hogere kans op melanoom.

De onderzoekers vinden het nog te vroeg om definitieve conclusies te trekken over het gebruik van sildenafil en de aanbevolen behandeling voor mannen met erectieklachten te veranderen. Nader onderzoek naar dit verband is nog nodig. Wel lijkt het zinvol dat mannen die nu of in het verleden erectiemiddelen hebben gebruikt extra aandacht hebben voor plekjes op hun huid die mogelijk kunnen wijzen op huidkanker. De onderzoekers merken op dat een erectiestoornis als zodanig geen verband heeft met een verhoogd risico op melanoom.

Bron:

  • Li W.Q, Qureshi A.A., et al., Sildenafil Use and Increased Risk of Incident Melanoma in US Men, A Prospective Cohort Study, JAMA Intern Med. 7 april 2014


Trustpilot
Betalen met iDeal Betalen met Visa Betalen met Maestro   Onlinegeschillenbeslechting

Een moment geduld aub...

Toegevoegd aan je winkelmand

Verder winkelen
Naar kassa en afrekenen
Verder winkelen
Naar kassa en afrekenen