Service Apotheek Ibuprofen 200 mg

Ibuprofen is een ontstekingsremmende pijnstiller. Dit soort pijnstillers wordt ook wel NSAID genoemd.

 0,95
Aantal:
Direct leverbaar, voor 16.00 uur besteld morgen in huis

Service Apotheek Ibuprofen 200 mg

Lees voor gebruik de bijsluiter

Dit product is een geneesmiddel. Lees voor gebruik de bijsluiter. Geneesmiddelen mogen helaas niet geretourneerd worden.

De online getoonde tekst en afbeelding dienen uitsluitend ter illustratie. Voor volledige, correcte en actuele productinformatie verwijzen wij u naar de bijsluiter van de fabrikant zoals die bij het product wordt meegeleverd.


Bekijk bijsluiter

Beschrijving

Ibuprofen is een ontstekingsremmende pijnstiller. Dit soort pijnstillers wordt ook wel NSAID genoemd. Het werkt pijnstillend, ontstekingsremmend en koortsverlagend. Het is te gebruiken bij pijn waarbij ook sprake is van een ontsteking, zoals bij gewrichtspijn, reumatoïde artritis, ziekte van Bechterew en jicht. Bovendien bij migraine, hoofdpijn en menstruatieklachten, zoals abnormaal vaginaal bloedverlies. Het wordt soms ook gebruikt bij artrose (versleten gewrichten), spierpijn en klachten door griep of verkoudheid.

Te gebruiken bij

  • reumatoïde artritis
  • artrose
  • migraine
  • hoofdpijn
  • menstruatiepijn
  • spierpijn
  • klachten door griep of verkoudheid

Dosering

Volwassenen en kinderen ouder dan 12 jaar
Eerst 2 tabletten à 200 mg of 1 tablet à 400 mg, zonodig gevolgd door 1 of 2 tabletten à 200 mg of 1 tablet à 400 mg per keer. U mag ten hoogste 6 tabletten à 200 mg of 3 tabletten à 400 mg per dag (=24 uur) innemen.
Het is raadzaam de doseringen gelijkmatig over de dag te verdelen.

Bijwerkingen

Incidenteel kunnen de volgende bijwerkingen voorkomen:

  • maagdarmklachten, zoals zuurbranden, maagpijn of misselijkheid
  • hoofdpijn
  • overgevoeligheidsreacties gepaard gaand met galbulten en jeuk.

Zie de bijsluiter voor overige bijwerkingen

Interacties

Dit medicijn heeft wisselwerkingen met andere medicijnen.

De medicijnen waarmee de belangrijkste wisselwerkingen optreden, zijn de volgende:

  • Andere ontstekingsremmende pijnstillers (deze worden ook wel NSAID's genoemd). 
  • De bloedverdunners acenocoumarol en fenprocoumon. 
  • De antistollingsmiddelen acetylsalicylzuur en carbasalaatcalcium.
  • Plasmiddelen (chloortalidon, chloorthiazide, clopamide, epitizide, hydrochloorthiazide, indapamide, bumetanide, furosemide, amiloride, eplerenon, spironolacton en triamtereen), medicijnen van de groep ACE-remmers (zoals captopril, enalapril, fosinopril, lisinopril) en angiotensine-II-blokkers (zoals candesartan, losartan en valsartan) enaliskiren, gebruikt bij hoge bloeddruk en hartfalen. 
  • Bètablokkers, zoals acebutolol, atenolol, betaxolol, bisoprolol, carvedilol, celiprolol, metoprolol, oxprenolol, pindolol en propranolol . 
  • Bepaalde medicijnen tegen depressiviteit, namelijk citalopram, duloxetine, escitalopram, fluoxetine, fluvoxamine, paroxetine, sertraline, trazodon en venlafaxine, en bijnierschorshormonen (corticosteroïden) betamethason, budesonide, cortison, dexamethason, fludrocortison, hydrocortison, methylprednisolon, prednisolon, prednison en triamcinolon. 
  • Lithium, een medicijn tegen manische depressiviteit.
  • Methotrexaat. 
  • Het afweeronderdrukkende medicijn ciclosporine. 

Twijfelt u eraan of een van de bovenstaande wisselwerkingen voor u van belang is? Neem dan contact op met uw apotheker of arts.

Zwangerschap / Borstvoeding

Zwanger: vermijden gedurende de eerste 6 maanden, laatste 3 maanden niet gebruiken. Borstvoeding: niet gebruiken.

Contra-indicaties

  • Bij overgevoeligheid voor ibuprofen of een van de andere bestanddelen.
  • Bij overgevoeligheid voor acetylsalicylzuur of soortgelijk geneesmiddelen.
  • Bij een bestaande maagdarmbloeding of andere bloedingen.
  • Door patiënten met (historie van) maag- of darmzweren.
  • Bij ernstige nier- of leverfunctiestoornis.
  • Bij ernstig hartfalen.
  • Bij een bloedstollingsstoornis of stoornis in de bloedaanmaak.
  • In geval van ernstige uitdroging.
  • Gedurende de laatste 3 maanden van de zwangerschap.

Samenstelling

Werkzame stof: Per omhulde tablet 200 mg ibuprofen
Hulpstoffen: maïszetmeel, voorverstijfseld zetmeel, natriumzetmeelglycolaat type A, stearinezuur, watervrij colloïdaal siliciumdioxide, talk, titaandioxide (E 171), 
hydroxypropylmethylcellulose type 2910 5cP, erythrosine (E 127)

Inhoud

20 tabletten

Merk

Service Apotheek

Sterkte

200 mg
De online getoonde tekst en afbeelding dienen uitsluitend ter illustratie. Voor volledige, correcte en actuele productinformatie verwijzen wij u naar de bijsluiter van de fabrikant zoals die bij het product wordt meegeleverd.



Trustpilot
Betalen met iDeal Betalen met Visa Betalen met Maestro   Onlinegeschillenbeslechting

Een moment geduld aub...

Toegevoegd aan je winkelmand

Verder winkelen
Naar kassa en afrekenen
Verder winkelen
Naar kassa en afrekenen